Veljača u HNK Mostar: predstava za mlade, dvije izvedbe “Noći s Aleksom” i dramski klasik

Unatoč trenutnim radovima na matičnoj sceni, HNK Mostar pripremio je raznovrstan repertoar za veljaču: gostovanje koprodukcijske predstave za mlade “I bi mrak”, dvije izvedbe predstave “Noć s Aleksom” te obiteljsku dramu “Staklena menažerija”.
Koprodukcijska predstava za mlade
Predstava “I bi mrak” autora i redatelja Ognjena Bogdanovića koprodukcija je Omladinske scene Bosanskog narodnog pozorišta Zenica, Dis – Pozorišta mladih Banja Luka, Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru i Doma kulture Žepče. U radnji predstave mladi ljudi dobiju priliku stvarati svijet ispočetka, ali su istovremeno dobili i dugme koje im omogućuje da resetiraju svijet ako negdje pogriješe. Predstava je bazirana na improvizacijama koje su nastale u procesu istraživanja onoga što mladim glumcima zanimljivo u današnjem svijetu. “I bi mrak” na rasporedu je 5. veljače u 20 sati.
Majstorski glazbeno-scenski prikaz Šantićeva života
“Noć s Aleksom” teatarska je poslastica koju je kritika opisala kao “eruptivnu ritualnu snagu glazbenih izvedbi i ekspresivne fizičke igre cijelog ansambla”. Predstava je nastala prema tekstu Marka Tomaša, a u režiji Ivice Buljana. Igrala je na tri najznačajnija regionalna festivala – Marulićevi dani u Splitu, Sterijino pozorje u Novom Sadu i Internacionalnom teatarskom festivalu MESS u Sarajevu, a gostovala je i u Beogradu gdje je oduševila publiku. “Noć s Aleksom” na rasporedu je 11. i 18. veljače u 20 sati.
Univerzalni dramski klasik
Kraj veljače rezerviran je za “Staklenu menažeriju”, koja igra 25. veljače u 20 sati. Radnja drame smještena je u vrijeme ekonomske krize u SAD-u i kako se to odrazilo na obiteljske živote običnih građana. Ovaj ekonomski kontekst služi kao svojevrsno ogledalo unutarnjem životu likova i njihovim borbama, previranjima i razdorima. Drama je duboko ukorijenjena u američku kulturu, no funkcionira na univerzalnoj razini i ima univerzalan jezik u kojem se svatko može prepoznati
Rezervacija ulaznica
Sve predstave igraju u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače s početkom u 20 sati. Cijena ulaznica: redovita 10 KM, studenti, učenici, nezaposleni i umirovljenici 5 KM; studenti te nastavnici i djelatnici Sveučilišta u Mostaru mogu koristiti besplatne vaučere/ulaznice, odnosno, godišnje karte. Rezervacija ulaznica: porukom preko Facebook Messengera ili Instagram Directa, odnosno, pozivom na broj 063/019-019 od 10 do 16 sati.
Kategorije
- Ajmo na fuka
- Anđeo uništenja
- Didak
- Dramski studio mladih
- Gnijezdo
- Hamlet
- Identitluk
- Isus sin čovječji
- Ja od jutra nisam stao
- Jazz u Kazalištu
- Jesenja sonata
- Kraljevo
- Kroz proces
- Logorilijada
- Nekategorizirano
- Noć s Aleksom
- Novosti
- O ljubavi
- OFF program
- Ovaj mali život
- Poezija
- Predstava
- Spremni
- Sretni ljudi
- Staklena menažerija
- Stepski vuk
- Što te nema
- Sviraj to ponovno
- Video
- Zečja rupa
- Žena himna
- Ženski razgovori
- Zid